0

650. výročí založení kláštera Na Slovanech-Emauzy

PROOF - Špičková kvalita BJ - Běžná kvalita
Detail mince Popis mince Karta mince
Kód mince coin_number:mpcz16-pmpcz16-o
Hodnota:200 Kč
Typ mince:stříbro
Kód skupiny:Stříbrné pamětní mince
Rok vydání:1997
 
Materiál:900 Ag, 100 Cu
Průměr:31 mm
Tloušťka:2.5 mm
Váha:13 g
Hrana:hladkávroubkovaná
 
Náklad:300022500 ks
Raženo:300022500 ks
Mincovna:Bižuterie Česká mincovna, a.s., Jablonec nad Nisou
Autor mince:ak. soch. Jiří Harcuba
Rytecké úpravy:Zbyněk Vrkoslav
650. výročí založení kláštera Na Slovanech-Emauzy
Další náhledy:    
650. výročí založení kláštera Na Slovanech-Emauzy 650. výročí založení kláštera Na Slovanech-Emauzy
650. výročí založení kláštera Na Slovanech-Emauzy
Další náhledy:    
650. výročí založení kláštera Na Slovanech-Emauzy 650. výročí založení kláštera Na Slovanech-Emauzy

Informace k emisi stříbrné pamětní mince

Při příležitosti 650. výročí založení kláštera Na Slovanech - Emauzy vydává Česká národní banka do oběhu dnem 19. listopadu 1997 stříbrnou pamětní 200 Kč minci. Při zachování stejného obrazu se mince vydává ve dvojím provedení ražby. V klasickém běžném a ve zvláštním špičkovém provedení tzv. proof. Mince proof kvality se od běžné mince liší v povrchové úpravě. Zatímco u běžné kvality je mincovní pole i reliéf leštěn stejně, u mincí proof je mincovní pole vyleštěno do vysokého lesku a reliéf je matován. Rozdílná je i hrana mincí, u běžné kvality je vroubkovaná, u kvality proof je hladká. Mince v běžném i proofovém provedení jsou raženy ze stejné slitiny obsahující 900 dílů stříbra a l00 dílů mědi.Hrubá hmotnost mincí je 13 g, průměr 31 mm a síla 2,5 mm. Obdobně jako u každé ražby mincí jsou i u těchto povoleny odchylky nahoru i dolu u obou provedení stejně. V hmotnosti to je 0,13 g, v průměru 0,1 mm, v síle 0,1 mm a v obsahu stříbra 0,5 %.

Popis stříbrné pamětní mince

Na lícní straně mince je v pravé horní části umístěn velký státní znak. Heraldická zvířata jsou komponována ve stylu gotických štítů. Název státu "ČESKÁ REPUBLIKA" se nachází v neuzavřeném opisu při okraji mince. Označení nominální hodnoty " 200 Kč " je umístěno na pozadí stylizované střechy a věží Emauzského kláštera.Na rubové straně mince je zobrazen fragment z fresky " Zvěstování Panny Marie " z ambitu kláštera. Název kláštera "KLÁŠTER NA SLOVANECH - EMAUZY " je v děleném opisu při okraji mince. Letopočty "1347 - 1997" autor umístil v opisu do obrazu v horní části mince. Autorem návrhu pamětní mince je akademický sochař Jiří Harcuba. Iniciála jeho jména "H" je umístěna při okraji mince v levé spodní části mezi květinami ve váze. Ražbu provedla Česká mincovna v Jablonci nad Nisou, jejíž značka je umístěna na lícní straně mince vpravo od písmene "L" ve slově "REPUBLIKA".

Karta stříbrné pamětní mince

Ke každé minci se zdarma přikládá tzv. katalogová karta pohlednicového formátu ve světlešedé barvě. Mince je vyobrazena stříbrně s plastickým reliéfem, technikou tzv. suché pečeti. Text je dvojjazyčný v češtině a angličtině. Pro běžné i proofové mince je samostatná karta.
Karta mince 650. výročí založení kláštera Na Slovanech-Emauzy
Karta mince 650. výročí založení kláštera Na Slovanech-Emauzy
PROOF - Špičková kvalita: Vyprodáno out_of_stock
BJ - Běžná kvalita: 395 Kč vč. DPH, ihned in_stock 395CZK
+
Maximální množství je 2 kusů.
Ks
 Košík