0

200. výročí narození Jean-Baptista Gasparda Deburaua

PROOF - Špičková kvalita BJ - Běžná kvalita
Detail mince Popis mince Karta mince
Kód mince coin_number:mpcz11-pmpcz11-o
Hodnota:200 Kč
Typ mince:stříbro
Kód skupiny:Stříbrné pamětní mince
Rok vydání:1996
 
Materiál:900 Ag, 100 Cu
Průměr:31 mm
Tloušťka:2.5 mm
Váha:13 g
Hrana:hladkávroubkovaná
 
Náklad:200024500 ks
Raženo:200024500 ks
Mincovna:Bižuterie Česká mincovna, a.s., Jablonec nad Nisou
Autor mince:ak. soch. Jiří Harcuba
Rytecké úpravy:Lubomír Lietava
200. výročí narození Jean-Baptista Gasparda Deburaua
Další náhledy:    
200. výročí narození Jean-Baptista Gasparda Deburaua 200. výročí narození Jean-Baptista Gasparda Deburaua
200. výročí narození Jean-Baptista Gasparda Deburaua
Další náhledy:    
200. výročí narození Jean-Baptista Gasparda Deburaua 200. výročí narození Jean-Baptista Gasparda Deburaua

Informace k emisi stříbrné pamětní mince

Při příležitosti 200. výročí narození francouzkého mima českého původu Jean-Baptisty Gasparda Deburau, vydává Česká národní banka do oběhu dne 12.června 1996 200 Kč pamětní minci. Při zachování stejného obrazu se mince vydává ve dvojím provedení ražby. V klasickém běžném a ve zvláštním špičkovém provedení, tzv. proof. Mince proof kvality se od běžné mince liší v povrchové úpravě. Zatímco u běžné kvality je mincovní pole i reliéf leštěn stejně, u mincí proof je mincovní pole vyleštěno do vysokého lesku a reliéf je matován. Rozdílná je i hrana mincí, u běžné kvality je vroubkovaná, u kvality proof je hladká. Mince v běžném i proofovém provedení jsou raženy ze stejné slitiny obsahující 900 dílů stříbra a l00 dílů mědi.Hrubá hmotnost mincí je 13 g, průměr 31 mm a síla 2,5 mm. Obdobně jako u každé ražby mincí jsou i u těchto povoleny odchylky nahoru i dolu u obou provedení stejně. V hmotnosti to je 0,13 g, v průměru 0,1 mm, v síle 0,1 mm a v obsahu stříbra 0,5 %.

Popis stříbrné pamětní mince

Dominantou lícní strany je velký státní znak České republiky umístěný blíže levému okraji mince. Název státu "ČESKÁ REPUBLIKA" je v neuzavřeném opisu při horním okraji mince. Nominální hodnota mince 200 Kč je umístěna pod dolní částí státního znaku. Ústředním motivem rubové strany je postava sedícího mima s růži v pravé ruce a pohledem obráceným na motýla u pravého horního okraje mince. Text "JEAN-BAPTISTE GASPARD DEBURAU" a letopočet "1796 a 1996" je umístěn v opisu při okraji mince. Iniciála autora návrhu mince, akademického sochaře Jiřího Harcuby "H" je zakomponována při okraji mince na levé straně u ruky s růží. Ražbu provedla Česká mincovna v Jablonci nad Nisou, jejíž značka je umístěna na lícní straně mince vpravo vedle státního znaku.

Karta stříbrné pamětní mince

Ke každé minci se zdarma přikládá tzv. katalogová karta pohlednicového formátu ve světlekrémové barvě. Mince je vyobrazena stříbrně s plastickým reliéfem, technikou tzv. suché pečeti. Text je dvojjazyčný v češtině a angličtině. Pro běžné i proofové mince je samostatná karta.
Karta mince 200. výročí narození Jean-Baptista Gasparda Deburaua
Karta mince 200. výročí narození Jean-Baptista Gasparda Deburaua
PROOF - Špičková kvalita: 6 990 Kč vč. DPH, ihned in_stock 6990CZK
+
Maximální množství je 1 kusů.
Ks
 Košík
BJ - Běžná kvalita: Vyprodáno out_of_stock